چگونگی شوره زدن در پوست سر

سنین 20 تا 40 سالگی در سطح پوست سر بعضی خانم ها و آقایان یک بیماری پوستی به نام شوره پدید می آید که در انواع موهای چرب و خشک و بنا به نوع هورمون ها و محیط زندگی افراد و بیماریهایی نظیر بیماری های قارچی و …پدید می آید .

در موهای چرب و در فصل زمستان شوره ی سر بیشتر می شود و برای بهتر شدن این بیماری از شامپو های ضد شوره استفاده شود .شامپوهایی که از ترکیباتی مانند سلنیوم سولفاید تشکیل شده اند باعث زیاد شدن شوره در مو می شود .

عوامل ریزش موی حاد سر :

یک سری از بیماری ها ،بعد از بارداری ،بعضی از جراحی ها ،وجود استرس های شدید روحی و روانی ،فقر آهن عواملی است که باعث ریزش مو می شوند .

ریزش موی مزمن به چه معناست ؟ در خانم هایی بالای 30 تا 50 سال شایع تر است و در مدت زمان  ماه ریزش موهای فرد ادامه دارد و این ریزش مو منجر به طاسی نمی شود .برای جلوگیری و درمان این نوع ریزش باید متخصص در طی عمل بیش از حد ممکن جا به جا شود .

چگونگی ریزش موی مردانه :

ریزش مو در قسمت های پیشانی و گیجگاه و فرق سر مردان صورت می گیرد و طاسی برای مردان یک نوع بیماری به حساب می آید این ریزش به هورمون های آقایان بستگی دارد.

چگونگی ریزش موی در خانم ها :

در قسمت های پیشانی و فرق سر و گیجگاه خانم ها ریزش مو ممکن است اتفاق افتد که عوارضی مانند خشونت صدا آکنه ،بی میلی جنسی می شوند .

چگونگی و تعریف ریزش موی موضعی :

از شایع ترین ریزش ها ریزش موی موضعی یا آلوپسی آره آتا در یک قسمت سر که به صورت گردی اتفاق می افتد .در صورت داشتن استرس شدید و روحی در این نوع بیماری 1 تا 3 ماه طول می کشد و موها شروع به رشد می کنند .

رشد مو بعد از کاشت :

میان 3 تا 8 هفته اول بعد از عمل پیوند 90% موهای کاشته شده ،ریزش پیدا می کنند و بین 3 تا 6 ماه بعد از عمل رشد می کنند.موهای نازک و کم تراکم اولیه نیز با گذشت زمان ضخیم و پر تراکم می شوند و سرعت رشد این موها مطابق با موهای قبلی 12 میلی متر در ماه می باشد.گاهی بیمار تصور می کند که پیاز مو در درون پوست باقی است .ایجاد تورم و احساس درد در قسمت بخیه در بیمارانی که برداشت نواری از پشت سرانجام داده شده که بعد از 3_2 ماه طول می کشد و زمانی که موهای کرکی بریزند به صورت مجدد رشد نخواهند کرد ولی موها با ضخامت بالا دوباره شروع می کند و رشد موهای کاشته شده 1 سال به طول می انجامد که نیاز به صبر و حوصله ی زیاد است .

 

درباره clinic nayzi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × 2 =