درمان اسکار آکنه

روش های گوناگونی نظیر میکرونیدلینگ، لیزر CO2 Fractional و لایه برداری عمیق وجود دارد که جهت رفع اسکارهای ناشی از آکنه وجود دارد که هر کدام از این موارد جهت شکل خاصی از اسکار مورد استفاده قرار می گیرد .

اسکار های آکنه می توانند پهن ،باریک ،سطحی یا عمیق باشند .

تقسیم اسکارهای آکنه در طبقاتی به شکل اسکارهای یخ شکن Ice pick ، اسکارهای واگنی Box Car، اسکار های چرخان Roling می باشد که اسکار های واگنی خود به دو صورت عمیق و سطحی می باشد . تفکیک اسکار با توجه به عمق سطح و شرایط فیزیکی صورت می گیرد . معاینات باعث تشخیص ساختار و تفکیک اسکارها شده ،با در نظر گرفتن شیوه های درمانی می توان به نتایج مطلوب رسید .

روش های درمانی

سابسیژن: این روش برای اسکارهایی که دارای عمق متوسط می باشند کاربرد داشته و بوسیله سابسیژن می توان لایه های بیرونی اسکار را از لایه های داخلی جدا نمود .

پانچ: در این روش اسکارهایی با عمق زیاد به اسکارهایی سطحی تبدیل می گردد بدین گونه که اسکار بطور کامل از سطح بدن برداشته می شود و اسکاری جدید با عمق کمتر تشکیل می گردد.

میکرونیدلینگ: جدیدترین متد در بخش زیبایی ،در راستای درمان ضایعات پوستی و بازسازی بافت آسیب دیده می باشد در این شیوه طی فرآیندی غلظت کلاژن را در پوست به صورت شگفت آوری بالا برده می شود که به این فر آیند CIT یا Collagen induction The rapy می نامند که موفق ترین و تأثیر گذارترین شیوه ی کلاژن سازی در دنیا می باشد .

در این شیوه سوزن های مخصوص بر روی پوست منافذی با ضخامت ناچییز ایجاد می کنند که این کار باعث تحریک سلول های بنیادی و در نتیجه باعث نفوذ عروق جدید در پوست و رشته های کلاژن بر روی اسکار می شوند . تعداد جلسات این روش موثرترین 40 تا 50 روز می باشد که بسته به عمق اسکار ممکن است از شیوه های دیگر نیز استفاده شود .

درم ابریؤن: برداشت دیوار عمیق از پوست توسط یک فرز برداشته می شود تا جایی که نقاطی خونی ایجاد می شود این شیوه عوارض زیادی از جمله اسکار ،لک و… را به دنبال دارد .

لیزر CO2  فرکشنال : این تکنولوژی نوین زمان درمان پوست و عارضه های لیزر را کاهش می دهد در این شیوه نور لیزر به بخش های کوچک تبدیل شده که در این میان نقاط کوچکی از پوست در بین شعاع های لیزری جا مانده اند که برخوردی با لیزر نداشته و این نقاط به ترمیم پوست سرعت بخشیده و عوارضی مانند قرمزی و تیره شدن پوست را کاهش می دهد.

درباره clinic nayzi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × 3 =