آیا کاشت موی زنان و مردان تفاوت دارند؟

قصد داریم در این مقاله به تفاوت های کاشت مو در زنان و مردان بپردازیم. اما در ابتدا بهتر است بدانید، 90 درصد مردان کچل در کشور، گزینه مناسبی برای کاشت مو می باشند. بر خلاف آنکه زنان تصور می کنند گزینه مناسبی برای کاشت مو هستند اما معمولاً اینگونه نیست.

درصد محدودی از زنان نوعی ریزش مو دارند که آنها را جهت کاشت مو مستعد می کند. در مقابل، اکثریت زنان ریزش موی پراکنده ای دارند، به شکلی که در تمامی سرشان مخصوصاً پشت سر که برای مردان به عنوان بانک مو استفاده می شود موهای نازکی پراکنده است.

ناحیه های دهنده در طاسی مدل زنانه، غیرثابت است و همانند دیگر قسمت ها موهای کمی دارد. نواحی دهنده در زنان تحت تاثیر follicle-killing DHT هستند. اگر در کاشت موی زنان، از این نواحی مو برداشت شود و در ناحیه دیگری کاشت گردد، تردید نکنید به سرعت می ریزد. اگر پزشکی از یک ناحیه بی ثبات دهنده، مویی برداشت کند و در قسمت مورد نظر بکارد، نه تنها کاری غیر اخلاقی انجام داده، بلکه قصد استفاده مالی از بیمارش را دارد.

نازک شدگی و ریزش موی زنان

خط موی پیشانی یا همان خط رویش تفاوت دیگری بین الگوی طاسی زنان و مردان به شمار می آید. زنانی که ریزش مو دارند، بر خلاف مردان بسیار تمایل دارند تا موهای جلوی سرشان را حفظ کنند. وخانم ها نسبت به کم شدن موی جلو و پشت سرشان بسیار حساس و نگران هستند. باید این نکته را هم یادآور شد که هدف از کاشت مو افزایش حجم مو نمی باشد، بلکه هدف، انتقال مو از نقاط پر تراکم به نقاط خالی سر می باشد.

کاشت مو ، به چه زنانی توصیه میگردد؟

کارشناسان و محققان معتقدند، فقط حدود ۲ تا ۵ درصد از زنانی که دچار ریزش و کاهش مو هستند می توانند از کاشت مو بهره ببرند که این افراد عبارتند از:

1- خانم هایی که موهایشان بدلیل کشیدگی زیاد موجب ریزش شده و دارای مشکلات غیر هورمونی هستند.

2- ریزش موهای اطراف برش های ایجاد شده در جراحی پلاستیک یا جراحی زیبایی.

3- دارا بودن طاسی خاص زنان که شبیه به طاسی مردانه است.

4- خانم هایی که بر اثر مواد شیمایی دچار سوختگی و یا بر اثر ضربه

آیا کاشت موی زنان و مردان تفاوت دارند2

آیا کاشت موی زنان و مردان تفاوت دارند2

موثرترین درمان ریزش موی زنان

مناسب ترین راه جهت رفع ریزش مو و طاسی سر زنان، ترمیم مو می باشد. HRT تنها روش استاندارد ترمیم مو بوده که در تمام دنیا از آن استفاده میگردد. در این روش از پوست سر لایه ای شبیه سازی شده تهیه و موها را روی آن لایه سوار می کنند و بوسیله کراتین گیاهی به سر فیکس می گردد. در این روش خط رویش و خط فرق کاملاً طبیعی بوده و کسی نمی تواند موهای ترمیمی شما را تشخیص دهد. از مزایای این روش می توان به قابلیت رنگ کردن، مش، فر و … اشاره نمود. پس از ترمیم، فرد قادر است بدون مشکلی استحمام کرده و از استخر، سونا، جکوزی و … استفاده کند و فعالیت های ورزشی خود را همانند گذشته ادامه دهد.

 

مطالب مرتبط

 

درباره clinic nayzi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 + چهارده =